Facebook-Vector-Icon youtube-logo-icon-314

Про дату початку відпустки, установленої графіком, працівника необхідно повідомити письмово не пізніше ніж за 2 тижні до початку відпустки ( ч. 11 ст. 10 КЗпП).  Протягом відведеного двотижневого строку роботодавець у спокійному режимі повинен оформити працівнику відпустку і як потрібно за правилом «трьох днів» виплатити відпускні.

Тобто, за цим правилом зарплата за весь час щорічної відпустки виплачується працівникам не пізніше ніж за три дні до початку відпустки ( ч. 4 ст. 115 КЗпП і ст. 21 Закону про відпустки). У цій нормі маються на увазі три календарні дні.

Порушення термінів виплати відпускних є підставою для застосування до посадових осіб підприємства адмінштрафу в розмірі від 510 до 1700 грн. ( ч. 1 ст. 41 КУпАП).

Якщо ж працівник іде у відпустку, не маючи в запасі ані двох тижнів, ані навіть трьох днів, в разі надання працівнику відпустки у стислі строки (наприклад, у зв’язку з сімейними обставинами, станом здоров’я тощо) можна виплатити відпускні пізніше, ніж за три дні до початку відпустки, але за наявності угоди між ним і роботодавцем (Лист Мінсоцполітики від 05.01.2012 р. № 7/13/133-12).

Такою угодою, зокрема, може бути заява працівника з проханням про виплату відпускних в інший, ніж передбачений законодавством, строк, погоджений з роботодавцем. Формулювання може бути таким: «Прошу виплатити належну мені суму відпускних у найближчий строк, установлений для виплати заробітної плати».

На заяві роботодавець зазначає свою згоду з такою виплатою у формі резолюції. У такій ситуації можна говорити про те, що сторони досягли згоди.